Sklejka - Zadrożni Sp. J. - Zadrożni Sp. J.
Znajdź na stronie:


Każdy rodzaj sklejki, możemy okleić dowolną OKLEINĄ dostępną na naszej stronie.

Cechy charakterystyczne SKLEJKI:

 

SKLEJKA jest to materiał kompozytowy sklejony z krzyżujących się cienkich warstw drewna. Zwykle składa się z nieparzystej ilości warstw. Sklejki wytwarza się z różnych gatunków drewna. Najczęściej z brzozy, olchy, sosny, rzadziej z buku lub z drzew egzotycznych. Wewnętrzne warstwy sklejki często są z innego, tańszego gatunku niż zewnętrzne.

 

Sklejka iglasta:

z obłogami (warstwami zewnętrznymi) z forniru sosnowego lub świerkowego. Warstwy wewnętrzne w zależności od typu sklejki stanowią forniry iglaste, liściaste (lub oba rodzaje) symetrycznie ułożone w stosunku do warstwy środkowej. Zastosowanie: budownictwo, wykończenie wnętrz, meblarstwo, przemysł opakowań, szkutnictwo, produkcja galanterii dzrewnej.

 

Sklejka liściasta:

z obłogami (warstwy zewnętrzne) z forniru brzozowego, olchowego, bukowego. Warstwy wewnętrzne mogą być z fornirów z drewna liściastego lub iglastego. Zastosowanie: budownictwo, meblarstwo, przemysł opakowań, szkutnictwo, produkacja galanterii drzewnej.

 

 

Sklejka elastyczna

Oferujemy sklejkę elastyczną do gięcia w grubości 3, 5, 8 mm.

Wymiar arkuszy : 2440 x 1220 mm i 1220 x 2440 mm

Doskonały materiał do gięcia, mający zastosowanie począwszy od przemysłu meblarskiego, projektantów wnętrz poprzez producentów jachtów i łodzi a skończywszy na producentach ekologicznych zabawek. Jest materiałem, który poprzez swe własności potrafi zastąpić dotychczas stosowane materiały o właściwościach elastycznych np. nacinany MDF.

Łatwo osiągalne kształty okrągłe i owalne.

Sklejka elastyczna superform zwiększa efektywność oraz oszczędności, ponieważ pozwala na szybką i łatwą jej obróbkę. Po ostatecznym unieruchomieniu zachowuje dużą sztywność. Praktycznie można nadawać jej dowolnie zaprojektowany kształt, sklejka SUPERFORM może służyć również jako „narzędzie” do wykonywania matryc wklęsłych i wypukłych. Łatwość z jaką można ją wyginać ręcznie stwarza dodatkowe korzyści dla producentów mebli oraz wykonawców elementów meblowych; kształty okrągłe i owalne można uzyskać bez stosowania specjalnych maszyn i robocizny jak w przypadku tradycyjnego gięcia sklejki na gorąco oraz jest doskonałym materiałem służącym do aranżacji wnętrz, ze względu na swój niewielki ciężar i łatwość obróbki doskonale nadaje się do obłych konstrukcji sufitów, ścian lub filarów.

 

Sklejka wodoodporna:
Ze względu na rodzaj zastosowanego w produkcji kleju wyróżnia się sklejki suchotrwałe i wodoodporne. Wodoodporność dotyczy tylko kleju, a nie całej sklejki, która jako produkt drewniany nie jest odporna na wodę.

 

Sklejka antypoślizgowa:

znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle transportowym. Powierzchnia sklejki pokryta jest filmem fenolowym z odciśniętym wzorem antypoślizgowym.

Ze względu na sposób pokrycia wyróżnia się sklejki:

  • dwustronnie gładkie (sklejki szalunkowe)
  • sklejki z odciskiem siatki jednostronnie (antyposlizgowa)
  • sklejki z odciskiem siatki dwustronnie(antyposlizgowa)

 

 

DOSTĘPNE GRUBOŚCI SKLEJEK:

4 mm – 2500 x 1250 mm
6 mm – 2500 x 1250 mm
8 mm – 2500 x 1250 mm
10 mm – 2500 x 1250 mm
12 mm – 2500 x 1250 mm
15 mm – 2500 x 1250 mm
18 mm – 2500 x 1250 mm
21 mm – 2500 x 1250 mm
24 mm – 2500 x 1250 mm
27 mm – 2500 x 1250 mm
30 mm – 2500 x 1250 mm

Informacje zawarte na stronie nie są ofertą handlową.